Bayilikler

Firmamızın sahip olduğu-
bayilikler için tıklayınız

Tıkla

Ürünlerimiz

Firmamızın ithalatını yaptığı ürünleri bulabilirsiniz

Tıkla

Hizmetlerimiz

Veteriner hekimler için hizmetlerimizi bulabilirsiniz

Tıkla
 

CONVENIA

zoetis

Convenia® Cefovesin

FORMULASYONU

Convenia tozu 852 mg sefovesin sodyum tozu, çözücüsü ise 10.8 ml enjeksiyonluk su ve cefovesin 13 mg/ml benzil alkol içermektedir. Kullanım öncesi sulandırıldığında enjeksiyonluk çözeltinin her ml'sinde 80 mg sefovesin bulunmaktadır.

 

ENDIKASYONLARI

Köpeklerde: Staphylococcus intermedius, Beta haemolitik Streptokoklar, Escherichia coli ve/veya Pasteurella multocida ile ilişkili yara, pyoderma ve abseleri içeren derive yumuşak doku enfeksiyonlan ve Escherichia coli ve/veya Proteus sp. ile ilişkili üriner sistem enfeksiyonlan, Porphyromonas spp. ve Prevotella spp.'ye bağlı gingiva ve periodontal dokuların şiddetli enfeksiyonlarının tedavisinde uygulanan mekanik ve cerrahi periodontal tedaviye yardımcı olarak kullamlır.

Kedilerde: Pasteurella multocida, Fusobacterium sp., Bacteroides sp., Prevotella oralis, Beta haemolitik Streptokoklar ve/veya Staphylococcus intermedius, ile ilişkili yara ve abseleri içeren deri ve yumuşak doku enfeksiyonlan ve Escherichia coli ile ilişkili üriner sistem enfeksiyonlan.

 

UYGULAMA ŞEKLi VE DOZU

Convenia® kullanım öncesi 10 ml'lik sulandırıcı liyofilize toz kısma ilavesi ile sulandınlır. şişe iyice çalkalanarak tozun iyice çözünmesi sağlanır. Önerilen doz köpek ve kediler için 8 mg sefovesin/kg canlı ağırlıktır (1 ml/10 kg canlı ağırlık).  Pratik doz tablosu Köpek ya da Uygulanacak kedinin ağırlığı hacim 2.5 kg 0.25 ml 5 kg 0.5 ml 10 kg 1 ml 20 kg 2ml 40 kg 4ml 60 kg 6ml Köpeklerde deri ve yumuşak doku enfeksiyonlan: Deri altı yolla bir uygulama önerilir. Veteriner hekim tarafından gerekli görülürse uygulama 14 gün ara ile 3 defaya kadar tekrar edilebilir. İyi veteriner klinik pratiğine uygun olarak pyoderma tedavisi klinik bulgular tamamen iyileşinceye kadar sürdürülmelidir. Kedilerde deri ve yumuşak doku abseleri ve yaralar: Deri altı yolla bir uygulama önerilir. Veteriner hekim tarafından gerekli görülürse ilave doz ilk enjeksiyondan 14 gün sonra uygulanabilir.

Kedi ve köpeklerde Üriner sistem enfeksiyonlan: Deri altı yolla bir uygulama önerilir.

UYARILAR

Eğer allerjik reaksiyon meydana gelirse, Convenia'nın başka bir dozu uygulanmamalı ve beta-laktam hipersensitivite tedavisi başlatılmalıdır. Ciddi akut hipersensitivite reaksiyonlannda epinefrin ile tedavi ve oksijen, intravenoz Sıvılar, intravenoz antihistamin ve kortikosteroidlerin uygulanmasını içeren tedavi ile desteklenmelidir.

AMBALAJ ŞEKLi

Karton kutu içinde, sefovesin toz kısım ve sulandıncı ayn ayrı lastik tıpalı ve aluminyum dış kapaklı tip 1 cam şişelerde sunulmaktadır. Her karton kutuda bir sefovesin toz ve bir sulandırıcı vardır.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Üretim tarihinden itibaren 24 aydır. Sulandırılan ürün 2-8 °C arasında buzdolabında saklanmalıdır.

 

Prospektüs bilgisi www.zoetis.com.tr adresinden alınmıştır.
Bu sayfalarda yayınlanan içerikler tamamen üretici firmanın prospektüs bilgilerini içermektedir.Bütün içerikler sadece Veteriner Hekimlerin bilgilendirilmesi amacıyla oluşturulmuştur.

 

Değerlerimiz, Hedeflerimiz, Gelecek Vizyonumuz

Türkiye hayvan sağlığı endüstrisinde sahip olduğumuz geçmiş tecrübeleri ve gelecek vizyonumuz ,etik çalışma ahlakı ile birleştirerek Veteriner Hekimlere en hızlı ve kaliteli ürünleri sağlamak ElitVet olarak bizlerin temel amacıdır.   

Vet. Hek. Önder BİLGİ, Genel Müdür

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin