Bayilikler

Firmamızın sahip olduğu-
bayilikler için tıklayınız

Tıkla

Ürünlerimiz

Firmamızın ithalatını yaptığı ürünleri bulabilirsiniz

Tıkla

Hizmetlerimiz

Veteriner hekimler için hizmetlerimizi bulabilirsiniz

Tıkla
 

TROCOXIL 20 MG

zoetis

 Trocoxil® Mavacoxib

FORMULASYONU

Her tablet etken madde olarak, farklı formlarda 6-20-30-75 -95 mg mavacoxib içermektedir.

ENDiKASYONLARI

Trocoxil chewable tablet 12 aylık ya da daha yaşlı köpeklerde, 1 aydan uzun sure tedaviye gerek duyulan durumlarda, dejeneratif eklem hastalıgı ile ilişkili yangı ve ağrının tedavisinde endikedir.

KULLANIM ŞEKLi VE DOZU

Oral yolla uygulanır.

"GÜNLÜK OLARAK UYGULANAN BiR NSAID DEĞİLDİR."

 

Önerilen doz 2 mg mavacoxib kg vücut ağırlığıdır. Uygulama genel öğünden hemen önce ya da birlikte verilmelidir. Tabletin köpek tarafından almdığı kontrol edilmelidir. Uygulama 14 gün sonra tekrar edilir. Daha sonra doz aralığı ay olarak uygulanmalıdır. Tedavi toplam 7 uygulamayı aşmamalıdır (6.5 ay). Pratik uygulamada vucut ağırlıgı 5-6 kg olan köpeklere 2 tablet uygulanır.

 

UYARILAR Mavacoxib düşük eleminasyon oranına bağlı olarak uzun bir plazma yarılanma ömrüne sahiptir (> 80 gun). ikinci dozun uygulanmasından sonra etki suresi 1-2 ay olabilmektedir. Uzun sureli NSAID tedavisini tolere edemeyecek hayvanlann tedavisinden kaçınılmalıdır. Trocoxil ile tedavi başlatılmadan önce hayvan ayrıntılı olarak muayene edilmelidir. Karaciger ve bobrek fonksiyonlan bozuk ya da protein ve kan kaybına neden olan enteropati geçiren hayvanlar Trocoxil ile tedaviye uygun değildirler. Aynı muayenenin tedavi başladıktan 1 ay sonra ve 3. dozun uygulanmasından once yapılması onerilmektedir. Mavocoxib safra yoluyla atıldığı için karaciger fonksiyonlan bozuk olan hayvanlarda eleminasyon olumsuz yonde etkilenerek vücutta aşırı birikim görülebilir. Trocoxil kullanılan hayvanlann dehidrasyon ve hemodinamik dengenin bozulmasına neden olabilecek durumlar ya da anestezi ve cerrahi mudahaleye maruz kalması durumunda hidrasyon ve hemodinamik dengeyi devam ettirici önlemler alınmalıdır.

 

AMBALAJ ŞEKLi 6-20-30-75-95 mg formlarda, karton kutu içinde, her biri iki tablet içeren blisterlerde sunulmaktadır.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ Üretim tarihinden itibaren 36 ayd1r. 

Prospektüs bilgisi www.zoetis.com.tr adresinden alınmıştır.
Bu sayfalarda yayınlanan içerikler tamamen üretici firmanın prospektüs bilgilerini içermektedir.Bütün içerikler sadece Veteriner Hekimlerin bilgilendirilmesi amacıyla oluşturulmuştur.

 

Değerlerimiz, Hedeflerimiz, Gelecek Vizyonumuz

Türkiye hayvan sağlığı endüstrisinde sahip olduğumuz geçmiş tecrübeleri ve gelecek vizyonumuz ,etik çalışma ahlakı ile birleştirerek Veteriner Hekimlere en hızlı ve kaliteli ürünleri sağlamak ElitVet olarak bizlerin temel amacıdır.   

Vet. Hek. Önder BİLGİ, Genel Müdür

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin